naturalne mydła
Kategorie:

4 mity na temat przejścia na naturalne mydła

Istnieją dziesiątki wskazówek i sztuczek, które pomogą utrzymać rodzinę w zdrowiu i wyszorować dom, ale nic nie przebije mydła, jeśli chodzi o utrzymanie nieskazitelnie czystego domu. Mydło ma jednak różne kształty i formy, a wybór jednego może być trudny. Istnieje wiele mitów na temat naturalnego mydła; oto dlaczego jest to świetny sposób na utrzymanie rodziny — i planety — w zdrowiu i czystości.

Naturalne mydła mają wiele zalet dla Ciebie i planety.

1. „Naturalne mydła nie są skuteczne”

Aby zrozumieć, dlaczego naturalne mydło w kostce jest tak samo skuteczne jak mydło komercyjne, musisz dowiedzieć się trochę o nauce stojącej za działaniem mydła. Jak wyjaśnia Uniwersytet Harvarda, cząsteczki mydła działają poprzez uwalnianie bakterii i wirusów z rąk, dzięki czemu można je zmyć. Używanie mydła zamiast zwykłego spłukiwania wodą zachęca do dłuższego mycia w celu usunięcia mydła. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że mydło skutecznie wykonuje swoją pracę. Innymi słowy, mydło nie zabija bakterii i wirusów, ale pomaga usunąć je ze skóry, aby zostały spłukane.

Komercyjne mydła często zawierają dodane substancje, które obiecują zabić bakterie i wirusy, ale Federalna Administracja stwierdziła, że te dodane składniki nie były bardziej skuteczne w czyszczeniu skóry i eliminowaniu zarazków niż zwykłe mydło. Te składniki przeciwbakteryjne mogą w rzeczywistości narażać ludzi i środowisko na działanie ostrych substancji bez żadnych dodatkowych korzyści.

Chociaż FDA zakazała niektórych składników antybakteryjnych w 2016 r., wiele komercyjnych mydeł nadal zawiera różne substancje przeciwbakteryjne. Jako rodzic chcesz zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo i zdrowie, więc po co narażać swoje dzieci na niepotrzebne składniki, skoro naturalne mydło w kostce sprawdza się równie dobrze?

2. „Trudno znaleźć naturalne mydło”

Nie musisz mieszać gorącego czajnika ani robić zakupów w niszowych butikach na uboczu, aby mieć pewność, że Twoje mydło jest naturalne. Na rynku jest wiele mydeł w kostce, które są tak samo powszechnie dostępne jak każde komercyjne mydło. Na przykład mydła naturalne FloreSensuel nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych ani konserwantów. Jest dostępny online oraz w sklepach detalicznych w całym kraju i występuje w wielu innych zapachach zawierających naturalne składniki roślinne.

3. „Naturalne mydło w kostce jest brudne”

Jednym wielkim nieporozumieniem na temat mydeł w kostkach jest to, że kiedy szorujesz kostkę między dłońmi, przenosisz zarazki z palców na kostkę. Tak jak mydło usuwa zarazki z twoich rąk, ta sama nauka działa w przypadku rzeczywistej kostki. Jeśli martwisz się, że zarazki przyczepią się do mydła, po prostu spłucz kostkę wodą w taki sam sposób, w jaki płuczesz ręce i przechowuj ją w czystej mydelniczce między myciami.

Mycie naturalnym mydłem jest tak samo skuteczne jak mydło komercyjne.

naturalne mydła

4. „Naturalne mydło nie jest tego warte”

Naturalne mydła w kostce mogą czasami mieć nieco wyższą cenę niż mydło komercyjne, więc musisz rozważyć, czy dodatkowy koszt jest dla Ciebie wart różnicy. Płacenie trochę więcej za produkt naturalny może zapewnić, że nie narazisz swojej rodziny na działanie substancji, które są nie tylko niepotrzebne, ale mogą być również dość ostre dla skóry.

Naturalne składniki mydła w kostce są korzystne zarówno dla Twojej rodziny, jak i dla planety. Według badań przeprowadzonych przez naukowców ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii w Zurychu, mydło w kostce wymaga znacznie mniej surowców chemicznych i materiałów opakowaniowych w porównaniu z mydłem w płynie. Naukowcy odkryli również, że podczas mycia ludzie zużywają więcej mydła w płynie niż mydła w kostce, co oznacza, że zapas musi być uzupełniany szybciej. Biorąc pod uwagę, że mydło w płynie jest również mniej wydajne w transporcie i zwykle znajduje się w plastikowym pojemniku, który może nie nadawać się w całości do recyklingu, wszystko to przyczynia się do większego śladu węglowego niż w przypadku naturalnego mydła w kostce.

Czego szukać w naturalnym mydle

To, że mydło jest w kostce, nie oznacza automatycznie, że jest naturalne. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów gospodarstwa domowego, ważne jest, aby sprawdzić listę składników, aby upewnić się, że mydło nie zawiera żadnych substancji, których chcesz uniknąć. Poszukaj mydła w kostce, które nie zawiera pewnych składników, które mogą podrażniać skórę, takich jak sztuczne substancje zapachowe lub barwniki.

Aby zachować zdrową skórę bez poświęcania środowiska, szukaj składników pochodzenia naturalnego. Nawilżacze ze składnikami pochodzenia naturalnego, takimi jak certyfikowany olej palmowy Rainforest Alliance, mogą zapewnić, że Twoja skóra pozostanie miękka i nawilżona przy użyciu zrównoważonych materiałów.

Przejście na mydło z naturalnymi składnikami ma wiele zalet i jest łatwe. Wszelkie dodatkowe koszty mogą być warte ochrony zdrowia Twojej rodziny, a także środowiska.

Dlaczego to jest dobre

Naturalne mydła różane jest tak samo skuteczne jak mydło komercyjne, bez potrzeby stosowania ostrych składników. Chociaż może to kosztować nieco więcej, długoterminowe korzyści dla Twojej rodziny i planety znacznie przewyższają cenę.