Kategorie:

4 podstawowe wskazówki dotyczące odnawiania dywanów, które musisz znać

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Może istnieć wiele dywanów, po które z pewnością możesz sięgnąć, gdy stwierdzisz, że Twój dywan musi zostać wymieniony. Ale ten, który masz przy sobie, niezależnie od tego, ile ma już lat, nadal może zostać uratowany. Oczywiście są jeszcze czynniki, na które trzeba uważać i jeśli dywan nie ma już szans – to należy go jak najszybciej wyrzucić. Ale jeśli nadal spełnia określone standardy, nie zaszkodzi spróbować sprawić, by dywan wyglądał ładnie i czysto , tak jak za pierwszym razem.

 

Wykonanie tego wymaga czasu i wysiłku, podobnie jak każda praca domowa lub praca, ale wyniki z pewnością będą satysfakcjonujące. Jeśli poplamiony dywan można uratować, świetnie sprawdzi się w całym pomieszczeniu.

Gdy uda ci się odrestaurować dywan, z pewnością sprawi to, że cały pokój będzie bardzo czysty, co zawsze jest miłe.

Zanim zacznie się właściwa lista, pamiętaj, że jeśli dywan jest mocno zaatakowany przez szkodniki, musisz się go natychmiast pozbyć . Jeśli problemem nie są karaluchy, pluskwy lub wszy – istnieje duża szansa na naprawę dywanu samodzielnie lub zadzwoń do pranie tapicerki Wrocław.

Renowacja dywanów ożywi wnętrze podłogi i sprawi, że będzie wyglądać bardzo stylowo, dlatego dobrze jest zadzwonić po profesjonalistów z pranie dywanów Wrocław . Szczerze mówiąc, to naprawdę zależy od tego, jak to zrobisz. Bądź ostrożny i dokładny podczas procesu i oczekuj najlepszych wyników. Oto 4 podstawowe wskazówki dotyczące renowacji dywanów, które musisz znać.

1. PRZEMIESZCZENIE MEBLI

Pierwszym krokiem w renowacji jest usunięcie każdego przedmiotu znajdującego się na wierzchu dywanu. Wszystko, co może utrudnić ci poruszanie się po dywanie, należy tymczasowo przenieść. Noszenie ciężkich mebli nigdy nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli jesteś sam i nie jesteś w stanie samodzielnie podnieść ani przeciągnąć kanapy. Uzyskaj pomoc lub wsparcie od przyjaciół lub rodziny, aby zapobiec urazom lub dalszym uszkodzeniom przedmiotów wokół ciebie.Przygotuj się, ponieważ w taki czy inny sposób przesuniesz meble lub urządzenia, nawet jeśli zdecydujesz się zrobić coś odwrotnego, na przykład wyjąć dywan zamiast mebli. Pamiętaj o cierpliwości i szczególnej ostrożności!

2. ODKURZ I CZYŚĆ WIĘCEJ!

Odkurzanie nigdy nie wyjdzie z etapów czyszczenia podłogi, ale tym razem upewnij się, że robisz to dokładnie i powoli. Nie spiesz się, bo na pewno zatęsknisz za brudem i kurzem. Następnie musisz zastosować każdą sztuczkę „zrób to sam” w książce, aby bardzo dobrze wyczyścić. Zapoznaj się z najbardziej zaufanymi blogami, aby uzyskać proste wskazówki dotyczące czyszczenia. Nie wspominając o tym, że internet jest pełen artykułów na temat prawidłowego czyszczenia, a także można znaleźć profesjonalistów z pranie narożnika Wrocław . Pamiętaj, aby osuszyć plamy i nigdy nie pocierać nimi całego dywanu, ponieważ uzupełnienie będzie trudniejsze i zajmie więcej czasu, jeśli plamy się pogorszą.

Używaj naturalnych składników, które możesz znaleźć w swojej kuchni lub na najbliższym targu, aby pozbyć się trudnych do usunięcia plam, nie wydając zbyt dużo pieniędzy.

Przykładem konkretnej mieszanki jest połączenie równych części białego octu i wody – dzięki temu znikają plamy po zwierzętach i jedzeniu. Przygotuj co najmniej 50 ml tej mieszanki i przechowuj ją w chłodnym, suchym miejscu, możesz również użyć tego do czyszczenia innych plam w domu. Jest to nie tylko naturalny sposób czyszczenia, ale także nietoksyczny, w przeciwieństwie do silnych wybielaczy, których trzymanie w pobliżu może być szkodliwe, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane.

Plamy z oleju można łatwo usunąć, zdrapując stwardniały tłuszcz plastikowym naczyniem, lub namoczyć plamę ciepłą wodą i osuszyć ręcznikiem papierowym. Przykryj bałagan skrobią kukurydzianą i pozostaw na co najmniej pięć godzin przed ponownym odkurzeniem.

Jeśli na dywanie jest więcej plam , użyj ciepłej wody i przystąp do wytarcia.

Ta część z pewnością wymaga dużo cierpliwości, ale to jest sens przywracania – wszystko można zrobić zupełnie nowe przy odpowiednim nakładzie pracy i czasu, wkładając w to serce i na koniec będziesz naprawdę zadowolony z tego, jak to działa okaże się w końcu.

3. BĄDŹ KREATYWNY

Są pewne plamy, których nigdy nie można wyczyścić, takie jak oparzenia, ale nie martw się, ponieważ możesz przyciąć krawędzie dywanu zamiast spędzać godziny na próbach usunięcia plamy. Zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ jeśli tniesz za dużo, na pewno będzie to wyglądać okropnie, chyba że dążysz do dywanu wypełnionego dziurami. Nie oceniaj swojej sztuki!

Kontynuując, te dziury można wypełnić świeżo przyciętymi włóknami dywanu – wystarczy w tym procesie użyć niewielkiej ilości kleju. Daj mu godzinę lub dwie do wyschnięcia, zanim będziesz mógł po nim chodzić.

Alternatywnie, jeśli chcesz całkowicie zmienić wygląd swojego dywanu, możesz poeksperymentować z jego kolorem, kształtem i rozmiarem. Oznacza to, że możesz iść na szynkę z farbą i nożyczkami. Czerp inspirację ze zdjęć w Internecie lub dywanów, które często odwiedzasz. Pompowany dywan z pewnością zmieni nastrój wnętrza. Zachowaj odpowiednią ostrożność, ponieważ możesz przypadkowo zafarbować samą podłogę lub może źle przyciąć dywan. Niemniej jednak przywracanie może być zabawne.

4. GŁĘBOKO WYCZYŚĆ SWÓJ DYWAN

Gdy już zdecydujesz się na ostateczny wygląd dywanu, musisz go dogłębnie wyczyścić za pomocą odkurzacza parowego. Jeśli nie masz w domu odkurzacza parowego, możesz wynająć w pobliżu profesjonalny odkurzacz parowy do dywanów . Czyszczenie parą jest bardzo skuteczne i naprawdę relaksujące. Jest również przyjazny dla środowiska, co czyni go najlepszym narzędziem do czyszczenia dywanu.

Na koniec zdezynfekuj dywan, posypując go sodą oczyszczoną i zostawiając na noc.