kontenery-gfdcbcc79e_1280
Kategorie:

Co należy wziąć pod uwagę przy rozbudowie kontenera mieszkalnego?

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Kontenery handlowe są naturalnie bardzo stabilne, ale dotyczy to tylko tych, których podstawowa konstrukcja pozostaje nienaruszona. W przypadku dokonywania zmian w konstrukcji, takich jak wycinanie elementów, należy zawsze upewnić się, że belki główne nie są uszkodzone lub w razie potrzeby wzmocnione odpowiednimi poprzeczkami. Aby być po bezpiecznej stronie, zawsze powinieneś skonsultować się z inżynierem budowlanym w sprawie swojego projektu budowlanego.

Ważnym aspektem przy budowie kontenera mieszkalnego są zawsze obowiązujące przepisy dotyczące oszczędzania energii: zgodnie z 2014 domy kontenerowe są również uważane za nowe budynki i są klasyfikowane jako małe budynki o powierzchni mieszkalnej do 50 metrów kwadratowych. Oznacza to, że muszą spełniać normy dotyczące oszczędności energii i ochrony cieplnej, które obowiązują w Polsce.

Możliwości wykorzystania kontenerów mieszkalnych

Kontenery biurowe są naprawdę uniwersalne i są używane w wielu obszarach i przy różnych okazjach. Obecnie znajdują się głównie w mieszkaniach dla uchodźców, ale są również bardzo popularne jako biura lub alternatywne sale lekcyjne. Na obszarach dotkniętych klęską żywiołową lub podczas ważnych wydarzeń, takich jak Oktoberfest, pomocnicy używają przerobionych kontenerów jako mobilnych ambulatoriów, a zwolennicy ruchu coraz częściej używają kontenerów, aby spełnić swoje marzenia o życiu w małym formacie.

Ile kosztuje przeróbka kontenera?

Podobnie jak w przypadku „zwykłego” domu, koszt przebudowy kontenera zależy od potrzeb właściciela. Pasjonaci majsterkowania mogą wyczarować przytulny dom z gołego stalowego kolosa za około 10 000 pln, oczywiście pod warunkiem, że wszystko zrobią sami, przyłącza wody i podstawowe wyposażenie sanitarne. Trzeba liczyć się z ok. 15 000 pln za całkowicie gotowy do zamieszkania pojedynczy kontener, ale górne limity są otwarte.

Jak długo trwa konwersja?

Czas budowy, z jakim trzeba się liczyć do zakończenia budowy domu z kontenera, zależy od kilku czynników:

  • stan kontenera
  • Zrób to sam lub z pomocą fachowca
  • Poziom rozbudowy (minimalistyczny lub luksusowy)

Prosty producent kontenerów mieszkalnych, spełniający aktualne wymogi przepisów dotyczących oszczędzania energii, ambitni budowniczowie mogą zrealizować w ciągu około 14 dni. Bardziej wymagające projekty, takie jak wielopiętrowe budynki mieszkalne z wyszukanymi wnętrzami, również mogą trwać nawet rok.