hipnoza i hipnoterapia (4)
Kategorie:

Jak się przygotowujesz do hipnoterapii?

Poddanie się hipnozie nie wymaga specjalnego przygotowania. Ale dobrym pomysłem jest noszenie wygodnego ubrania, które pomoże Ci się zrelaksować. Upewnij się również, że jesteś dobrze wypoczęty, aby nie mieć skłonności do zasypiania podczas sesji.

Wybierz terapeutę lub pracownika służby zdrowia, który ma uprawnienia do wykonywania hipnozy. Poproś o rekomendację kogoś, komu ufasz. Dowiedz się o każdym terapeucie, którego rozważasz. Zacznij od zadawania pytań:

  • Czy masz szkolenie w dziedzinie takiej jak psychologia, medycyna, praca socjalna lub stomatologia?
  • Czy masz licencję w swojej specjalności w tym stanie?
  • Gdzie chodziłeś do szkoły i gdzie odbywałeś szkolenie podyplomowe?
  • Ile przeszłaś szkolenia z hipnoterapii iz jakich szkół?
  • Do jakich organizacji zawodowych należysz?
  • Jak długo jesteś w praktyce?
  • Jakie są Twoje opłaty i czy ubezpieczenie obejmuje Twoje usługi?

Czego możesz się spodziewać

Twój terapeuta wyjaśni proces hipnozy i przejrzy cele leczenia. Następnie terapeuta zazwyczaj mówi łagodnym, kojącym tonem i opisuje obrazy, które tworzą poczucie relaksu, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia.

Kiedy jesteś w stanie receptywnym, terapeuta zasugeruje ci sposoby osiągnięcia twoich celów, takie jak zmniejszenie bólu lub wyeliminowanie głodu. Terapeuta może również pomóc w wizualizacji żywych, znaczących obrazów mentalnych, w których realizujesz swoje cele.

Kiedy sesja dobiegnie końca, albo jesteś w stanie wyrwać się z hipnozy, albo terapeuta pomoże ci zakończyć stan relaksu.

W przeciwieństwie do tego, jak hipnoza Lublin jest czasami przedstawiana w filmach lub w telewizji, nie tracisz kontroli nad swoim zachowaniem podczas hipnozy. Ponadto zazwyczaj pozostajesz świadomy i pamiętasz, co dzieje się podczas hipnozy.

W końcu możesz być w stanie ćwiczyć autohipnozę, w której wywołasz w sobie stan hipnozy. Możesz użyć tej umiejętności w razie potrzeby — na przykład po sesji chemioterapii.