ford-g6f4fc843c_1280
Kategorie:

Jak sprzedać samochód na złomowisku.

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Wyciągnij cenne części z rynku wtórnego, zanim je sprzedasz

Kiedy sprzedajesz pojazd na złomowisku, celem jest maksymalizacja kwoty pieniędzy, którą otrzymasz , co oznacza, że ​​będziesz chciał wyciągnąć wszelkie części zamienne, które posiada pojazd. Największą kwotę za auto w Polsce oferuje skup aut uszkodzonych Warszawa. Po wyciągnięciu tych części możesz je odsprzedać samodzielnie, jeśli jesteś tak skłonny, i zarobić dodatkową gotówkę ponad to, co płaci ci stocznia ratunkowa za sam pojazd.

Jeśli jesteś w stanie wyciągnąć części z rynku wtórnego, oto te, które warto rozważyć:

● Sprzęt stereo

● GPS

● Kamery cofania

● Fantazyjne felgi

Usuń wszystkie przedmioty osobiste

Jeśli masz tendencję do przechowywania wielu rzeczy w swoim pojeździe, upewnij się, że wyjmujesz je wszystkie, zanim zadzwonisz do warsztatu, aby odholował Twój samochód lub ciężarówkę. Nie zapomnij wyjąć rzeczy ze schowka i bagażnika i zajrzyj pod siedzenia i między siedzenia, aby znaleźć tam wszystko, o czym mogłeś zapomnieć.

Znajdź swój tytuł pojazdu

Za każdym razem, gdy sprzedajesz pojazd, niezależnie od tego, czy jest to prywatny nabywca, parking samochodowy czy złomowisko, musisz przekazać tytuł własności. Zanim sprzedasz swój samochód lub ciężarówkę, upewnij się, że na tytule nie ma aktywnych zastawów oraz że jest on czysty i gotowy do przeniesienia. Jeśli na tytule jest więcej niż jedna strona, musisz uzyskać podpis każdej dodatkowej strony, zanim będziesz mógł sprzedać pojazd, więc upewnij się, że skontaktujesz się z tymi osobami i zwiążesz wszystkie luźne końce.

Uzyskaj oferty z kilku złomowisk

Nie wszystkie złomowiska oferują taką samą cenę zakupu pojazdu, dlatego warto zebrać kilka ofert i porównać je, aby zmaksymalizować zysk. Gdy już zdecydujesz, na którym placu chcesz sprzedać swój samochód lub ciężarówkę, zadzwoń do nich i sfinalizuj ofertę.

Jeśli Twój pojazd nie nadaje się do jazdy, musisz zaplanować czas odbioru, ale jeśli możesz bezpiecznie prowadzić samochód lub ciężarówkę, stocznia będzie oczekiwać, że go dostarczysz. 

Zakończ sprzedaż

Po przybyciu na złomowisko (lub przyjeździe, aby odholować Twój pojazd), przygotuj się na krótką kontrolę pojazdu przed zakończeniem sprzedaży. Jeśli nie ma żadnych rażących problemów z twoim samochodem lub ciężarówką, kupujący przekaże ci gotówkę, a ty podpiszesz tytuł własności, zgadzając się na zakup i przeniesienie.

Chociaż nie będziesz już właścicielem pojazdu, będziesz chciał zachować tablice rejestracyjne, ponieważ nie przenoszą się one wraz z nowym właścicielem. Możesz ponownie zarejestrować inny pojazd z tymi tablicami lub możesz przekazać je swojemu DMV i być może będziesz w stanie uzyskać częściowy zwrot kosztów bieżącej rejestracji.