naprawa pralek Gdańsk
Kategorie:

Naprawa pralek i AGD – trochę porad

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Większość problemów rozwiązuję samodzielnie i oszczędzam na kosztach wezwania serwisu (80–150 USD). Nie omówimy każdej naprawy, ale naprawy, które pokażemy, rozwiążą około 90 procent problemów z pralką, takich jak naprawa podkładki lub naprawa podkładki.

Te typowe naprawy pralek są proste dla przeciętnego majsterkowicza. Będziesz potrzebował zestawu nasadek lub śrubokrętów, śrubokrętów i latarki. Naprawa pralek Gdańsk może zająć zaledwie godzinę, ale należy zarezerwować cały poranek na zdiagnozowanie problemu, zdobycie części i dokończenie naprawy. Aby znaleźć części, przejrzyj żółte strony w sekcji „Części urządzenia” lub wyszukaj w Internecie „części urządzenia”, aby uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów z pralką lub znaleźć serwisanta pralki.

Rysunki A i B na kolejnych stronach przedstawiają dwa popularne typy podkładek. Zewnętrzna szafka pokazana na rysunku A (Whirlpool i niektóre inne marki) podnosi się całkowicie, zapewniając dostęp do wszystkich części. Pralka pokazana na rysunku B ( niektóre inne marki) ma zdejmowany panel przedni i tylny.

Wskazówka: Upewnij się, że pralka ma zasilanie! Odłączone przewody i zadziałające wyłączniki są częstymi przyczynami „awarii” urządzeń.

Naprawa pralek Gdańsk

Aby uzyskać więcej rozwiązań pozwalających zaoszczędzić pieniądze, wpisz „naprawa urządzenia” w polu wyszukiwania powyżej.

Rysunek A: Pralka typu Whirlpool
Aby zdjąć obudowę zewnętrzną z tego typu pralki, należy najpierw zdjąć boczne elementy wykończeniowe i odkręcić śruby mocujące. Odwróć konsolę do góry i zwolnij zaciski sprężynowe za pomocą śrubokręta. Przechyl szafkę do przodu i zdejmij ją.

Uwaga: Rysunek A przedstawiający naprawę pralki Whirlpool jest dostępny w formacie PDF w informacjach dodatkowych poniżej.

Przekrój przedstawiający naprawę pralki z hydromasażem. Pralka z hydromasażem nie obraca się
Aby zdjąć panel przedni w pralce tego typu, pociągnij dolną część panelu na zewnątrz (być może będzie konieczne najpierw odkręcenie śrub). Pociągnij panel w dół i na zewnątrz.

Uwaga: Rysunek B przedstawiający naprawę pralki jest dostępny w formacie PDF w informacjach dodatkowych poniżej.

Schemat naprawy podkładki
Ostrożność
Odłącz pralkę od prądu przed rozpoczęciem jakichkolwiek testów lub napraw.

Poprawka 1: Odgłosy zgrzytania

Naprawa pralki: wyjmij pompę
Wymontuj pompę
Podważ zatrzaski za pomocą śrubokręta i zdejmij pompę z wału silnika. Następnie odłącz złącza elektryczne od silnika.

Jeśli posiadasz pralkę Whirlpool z napędem bezpośrednim (węże doprowadzające wodę są przymocowane po lewej stronie, patrząc od tyłu), prawdopodobnie masz uszkodzone złącze — częsta awaria spowodowana przeciążeniem maszyny. Jest to łatwe i niedrogie rozwiązanie, około 22 USD.

naprawa pralek Gdańsk

Poprawka 2: Problemy z odprowadzaniem wody

Problemy z opróżnianiem pralki: wymienić pompę
Wymienić pompę
Przechyl maszynę do tyłu i podeprzyj ją klockami. Zdejmij pasek pompy i trzy śruby mocujące pompę. Przechyl pompę do przodu i wyjmij ją z otworu.

Gdy odzież lub biżuteria utknie w wężu prowadzącym do pompy lub w samej pompie, pralka nie będzie odprowadzać wody i możesz usłyszeć piski, zgrzytanie lub zapach palonej gumy. Najpierw zdejmij wąż prowadzący z wanny do pompy (spuść wodę do miski) i sprawdź, czy skarpetki się nie zakleiły (tak, tam się one trafiają). Następnie przełóż wieszak przez rurkę i wyciągnij przyklejone przedmioty. Następnie sprawdź pompę pod kątem połamanych łopatek, potrząsając nią. Obróć wał pompy, aby upewnić się, że obraca się swobodnie. Wymień pompę, jeśli znajdziesz jakiekolwiek uszkodzenia (44 USD za Whirlpool). Jeśli zauważysz spalone lub stopione części pasków, wymień je (35 USD za zestaw). Paski są specjalnie zaprojektowane, więc nie zastępują zwykłego paska „V”.

Poprawka 3: Powolne napełnianie lub brak napełnienia

Pralka: Wymień zawór wody
Wymienić zawór wody
Wymontuj wspornik zaworu wody i zamontuj nowy zawór. Przenieś złącza elektryczne do części ciepłej/zimnej nowego zaworu. Następnie przenieś wąż napełniający, ściskając zacisk sprężynowy.

Jeśli pralka napełnia się powoli lub nie napełnia się wcale, spróbuj wyczyścić sitka wlotowe na zaworze wody. Aby zobaczyć, jak to zrobić, wpisz „ekran wlotowy” w polu wyszukiwania powyżej. Jeśli to nie pomoże, wymień cały zespół zaworu wodnego (35 USD).

Poprawka 4: Nie porusza się ani nie wiruje
Wymień wyłącznik pokrywy pralki
Wymień przełącznik pokrywy
kiedy pralka nie będzie się obracać, zdejmij przełącznik pokrywy z pralki, podważając zatrzask blokujący i przesuwając przełącznik do przodu, próbując wymyślić, jak zająć się naprawą AGD Gdańsk, która się nie obraca. Aby zamontować nowy przełącznik, wystarczy umieścić go w gnieździe i pociągnąć do tyłu.