desk-g3f29b88ab_1920 (1)
Kategorie:

Outsourcing Programowania — Szczegółowy Przewodnik, Jak Zrobić To Dobrze.

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Firmy każdej wielkości uznały outsourcing programistyczny za idealną alternatywę dla zatrudniania wewnętrznych programistów. Outsourcing programistyczny to jeden z głównych obszarów outsourcingu IT . Według Statista 92% firm aktywnie zlecało swoje potrzeby IT w 2019 roku. W tym samym roku firmy z Ameryki Północnej wydały 21,6 miliarda dolarów na outsourcing IT.

Jeśli prowadzisz startup, warto rozważyć outsourcing zadań programistycznych. Jako współzałożyciel możesz nie mieć czasu na pisanie kodów lub naukę, jak to zrobić. W tym artykule przeprowadzę Cię przez tajniki outsourcingu programistycznego oraz jak zlecić zadania związane z programowaniem właściwemu dostawcy.

Czym Jest Outsourcing Programistów

Outsourcing programistyczny to proces delegowania lub podzlecania działań programistycznych zewnętrznym dostawcom specjalizującym się w tworzeniu oprogramowania lub aplikacji. Dzięki globalnej cyfryzacji firmy mają możliwość poszukiwania doświadczonych programistów na całym świecie i wykorzystania ich wiedzy w celu zwiększenia istniejących możliwości tworzenia oprogramowania.

Ostatnie wydarzenia, takie jak trwająca pandemia Covid-19, zachęciły zarówno startupy, jak i korporacje do poszukiwania zewnętrznych programistów. W ostatnich latach firmy zwróciły się do Europy Wschodniej , w szczególności do krajów takich jak Ukraina, Rumunia i Polska, aby zaspokoić potrzeby związane z outsourcingiem IT. W Polsce popularne są strony internetowe Wrocław.

Przekonasz się, że outsourcing programistyczny jest powszechnie przyjętą praktyką, która wnosi ogromną wartość do startupu. Dzięki odpowiedniemu partnerowi możesz szybko wejść na rynek ze swoją aplikacją, nie martwiąc się o napisanie ani jednego wiersza kodu. Może to być również środek oszczędnościowy dla startupów, które nie mają gotówki.

Zadanie Techniczne, Które Możesz Zlecić Na Zewnątrz

Pomimo terminu „outsourcing programistyczny” istnieją różne zadania związane z tworzeniem aplikacji, które można zlecić na zewnątrz. Lista obejmuje między innymi:

  • Badania użytkowników;
  • Studium wykonalności;
  • projektowanie UI/UX;
  • Rozwój zaplecza (np. agencja marketingowa Wrocław) ;
  • Zwinne usługi DevOps;
  • Kontrola jakości i testowanie oprogramowania;
  • Wsparcie powdrożeniowe.