material-g1b5324dcd_1280
Kategorie:

Z czego wykonane są podkładki pochłaniające olej? Wykorzystanie materiałów chłonnych w reagowaniu na wycieki ropy

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

Szeroko stosowane pikowanie tkanin w reagowaniu na wycieki, materiały pochłaniające olej lub materiały pochłaniające chemikalia zmieniają reguły gry w przypadku wycieków. To powiedziawszy, ważne jest, aby stosować to samo z ostrożnością, aby zminimalizować nadmierne użycie i produkty, które są łatwe do odzyskania, przechowywania i utylizacji. Musi być stosowany w postaci mat, wysięgników, mat pochłaniających rozlewy chemiczne .

Materiał pochłaniający olej obejmuje szeroką gamę biodegradowalnych, polipropylenowych podkładek pochłaniających olej, zaprojektowanych w szczególności w postaci mat pochłaniających wycieki chemiczne lub wysięgników do odzyskiwania oleju i innych wycieków chemicznych. Ich skład i konfiguracja zależą od użytego materiału i ich zastosowania w odpowiedzi.

Jak działają sorbenty?

Mata pochłaniająca rozlewiska chemikaliów, aby pełnić funkcję sorbentu, musi preferencyjnie przyciągać olej do wody, czyli – powinna być oleofilowa i hydrofobowa. Sorbenty muszą działać przez adsorpcję lub rzadziej przez absorpcję. Zarówno materiał adsorbujący, jak i absorbenty wprowadzają olej lub inną ciecz, która ma być odzyskana, do korpusu materiału. Chociaż dobrej jakości prawdziwych chłonników jest bardzo mało.

Z czego wykonane są wkładki pochłaniające olej?

Nie trzeba dodawać, że wkładki pochłaniające olej składają się z  włóknin. Ten materiał ma wypełnienie do poduszek i wysoką zdolność absorpcji. Ponieważ wiele z tych olejów jest również wysoce łatwopalnych, należy zająć się wyciekami, gdy tylko się pojawią. Większość podkładek pochłaniających olej jest wykonana z polipropylenu, polimeru termoplastycznego. Są to tekstylia techniczne, które odpychają wodę i są oleofilowe.

Większość substancji oleofilowych, z których składają się te podkładki, to stosunkowo nowy dodatek do zestawu narzędzi przemysłowych. Warto wiedzieć, że rynek tych materiałów pochłaniających oleje/chemikalia szybko rośnie. Dobrej jakości podkładki lub maty pochłaniające olej, a nawet dobrodziejstwa składają się z kilku warstw polipropylenu, dzięki czemu mogą szybko usuwać duże ilości oleju, ponieważ te materiały mają charakter hydrofobowy, woda pozostaje.

Zastosowania materiału pochłaniającego olej / chemikalia:

Producent włóknin podaje, że materiał pochłaniający olej ma kilka kluczowych zastosowań w warunkach przemysłowych, jak wspomniano poniżej. Oto zastosowania podkładek/mat pochłaniających olej, skarpet i wysięgników:

  • Czyszczenie wycieków ciężkiego sprzętu
  • Utrzymanie czystych i bezpiecznych stanowisk pracy w warsztatach samochodowych
  • Czyszczenie większych wycieków w warunkach przemysłowych.
  • Punktowe czyszczenie farb, olejów i innych substancji ropopochodnych.

Zawierające wycieki w momencie ich wystąpienia

Wiele wysięgników i poduszek zachowuje pływalność, dzięki czemu mogą wchłonąć wszystkie wycieki olejów i chemikaliów oraz zrzuty do zbiorników wodnych i/lub oceanów. Nawet tam, gdzie nie ma wody w miejscach wycieku oleju, te specjalne podkładki olejowe, materiał pochłaniający olej, podkładki pochłaniające olej typu mogą ułatwić czyszczenie i operacje, które zapewniają stały dopływ produktów czyszczących specyficznych dla oleju, aby zachować bezpieczeństwo, wydajne miejsca pracy.

Wybór podkładek pochłaniających olej / niestrzępiących się chusteczek do reagowania na rozlanie

Wybór materiału pochłaniającego olej i chemikalia jest trudny i kupujący muszą zrobić to ostrożnie, jakość konstrukcji podkładek zadecyduje o ich przydatności. AL’SORB z Grupy PARK oferuje wysokiej jakości produkty olejochłonne, zestawy do chłonnych chemikaliów, materiały chłonne, maty do chłonnych chemikaliów, podkładki do chłonnych olejów.

Popularne opcje reagowania na wyciek ropy w przemyśle obejmują:

  • Podkładki i rolki pochłaniające olej/chemikalia: Rolki i podkładki pochłaniające olej zapewniają szybkie, proste czyszczenie i doskonałą opcję w przypadku podstawowych wycieków oleju. Są to przeważnie konstrukcje dwuwarstwowe, aby uniknąć ścierania lub strzępienia.
  • Poduszka / Skarpety selektywne na olej: Zaprojektowane do powstrzymywania, te poduszki pochłaniające olej działają jak bariera zapobiegająca rozprzestrzenianiu się wycieku i mogą być formowane tak, aby pasowały do ​​​​rogów. Ma niezwykle wysoką zdolność wchłaniania dużych rozlań.
  • Zestawy pochłaniające olej do wycieków: dobrej jakości zestawy do wycieków oleju / chemikaliów są dostępne w różnych rozmiarach. Obejmuje sorbenty sypkie, skarpety, podkładki, poduszki, chusteczki i maty/podkładki. Te zestawy pochłaniające olej oferują wygodny sposób na zaopatrzenie się we wszystko, czego potrzebują do leczenia wycieków.
  • Podkładki bębnowe selektywne na olej: Materiały pochłaniające olej pomagają powstrzymać wycieki na bębnach, zapobiegając przekształceniu małych kropel w poważne zagrożenia w miejscu pracy. Idealny do miejsc przechowywania bębnów, każdy pad jest wstępnie przycięty, aby pasował do bębna o pojemności 50 galonów.
  • Wysięgniki selektywne na olej: Wysięgniki pochłaniające olej unoszą się na wodzie i są używane do selektywnego pochłaniania dużych wycieków ropy na lądzie w celu utworzenia bariery chłonnej, a pokrycie z siatki nylonowej i lina na całej długości umożliwiają pracownikom łatwe rozmieszczenie i odzyskanie wysięgników.