podajnik mydło papier (1)
Kategorie:

5 typowych problemów z dozownikiem higieny rąk i jak je rozwiązać

Masz problem z dozownikami mydła do rąk lub środków dezynfekujących w swojej placówce? Nie martw się, wiele obiektów od czasu do czasu ma problemy ze swoimi dystrybutorami.

W zależności od systemu, Twój dozownik mydła lub środka dezynfekującego może być dotknięty różnymi problemami powodującymi jego awarię.

Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów rozwiązywania problemów z niedziałającym dozownikiem mydła lub środka dezynfekującego. W wielu przypadkach przyczynę nieprawidłowego działania dozownika można łatwo naprawić.

Utrzymywanie dozowników do higieny rąk w dobrym stanie przez cały czas ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników.

Jak przypomniano nam podczas pandemii koronawirusa, higiena rąk jest integralnym elementem walki z rozprzestrzenianiem się zarazków.

Promowanie mycia rąk i częste stosowanie środków do dezynfekcji rąk zapewni Twoim gościom ochronę przed powszechnymi zarazkami chorobotwórczymi, takimi jak przeziębienie i grypa, które zalegają w Twoim obiekcie przez cały rok.

Poniżej zajmiemy się najczęstszymi problemami związanymi z dozownikami mydła do rąk i środków dezynfekujących oraz zaproponujemy wgląd w ich naprawę.

Przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów za pomocą poniższych metod najpierw sprawdź, czy dozownik mydła lub środka dezynfekującego do rąk nie jest pusty i czy wkład jest prawidłowo zainstalowany. Choć pozornie prosta, jest to jedna z najczęściej pomijanych rzeczy, która powoduje, że ludzie myślą, że dozowniki są zepsute, podczas gdy w rzeczywistości wystarczy je ponownie napełnić lub odpowiednio zainstalować. Podajnik do ręczników papierowych także dostępny jest od ręki w naszym sklepie.

Problem 1: Zepsuta pompa mydła do rąk lub środka dezynfekującego

W wielu dozownikach ręcznych jednym z najczęstszych powodów, dla których dozownik nie działa, jest awaria pompy ręcznej.

Rozwiązanie: Jak naprawić uszkodzoną pompkę w dozownikach mydła do rąk lub środka dezynfekującego?

Kiedy pompa nie działa, zwykle jest to spowodowane pęknięciem sprężyny.

W sprężynowym dozowniku do higieny rąk, gdy naciskasz pompkę w dół lub do środka, powietrze jest wpychane do pojemnika na mydło. Powoduje to powstanie podciśnienia w zbiorniku, a kiedy pompka cofa się, mydło jest zasysane do rurki i uwalniane na rękę.

Z czasem sprężyny mogą się zaciąć lub pęknąć. Zrywają się również z agresywnym użyciem.

Jeśli zauważysz, że sprężyna nie działa prawidłowo, na przykład blokuje się lub nie stawia oporu podczas naciskania, musisz skontaktować się z przedstawicielem handlowym lub producentem dozownika w celu uzyskania dalszych instrukcji lub potencjalnej wymiany dozownika.

Problem 2: Uszkodzony czujnik w automatycznym dozowniku mydła do rąk lub środka dezynfekującego

Automatyczne dozowniki do higieny rąk mogą działać nieprawidłowo, jeśli czujnik, który nakazuje dozownikowi uwolnienie mydła lub środka dezynfekującego, nie wykrywa, że ​​przed nim znajduje się ręka. Sklep BHP może Ci pomóc w wymianie produktów.

Będziesz w stanie stwierdzić, czy tak jest, jeśli położysz rękę przed pompką i nie uwalnia ona żadnego mydła ani środka dezynfekującego.

Rozwiązanie: Jak naprawić czujnik w automatycznych dozownikach mydła lub środka dezynfekującego

Jeśli masz ten problem, pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest obszar czujnika. Obszar czujnika może być zasłonięty pozostałościami mydła lub środka dezynfekującego. Oczyść obszar, usuwając wszelkie widoczne pozostałości i przetestuj urządzenie.

Pro Tip: Nie używaj ściernych środków czyszczących na dozowniku lub wkładzie. Mogą powodować uszkodzenia.

Innym prostym i powszechnym powodem, dla którego goście lub personel mogą uznać, że dozownik do higieny rąk jest zepsuty, jest wyczerpanie się baterii lub niewłaściwa instalacja baterii.

Aby tego uniknąć, poszukaj automatycznego dozownika, który ma wizualne wskaźniki poziomu naładowania baterii lub alerty. W niektórych automatycznych dozownikach na korpusie dozownika będzie widoczne światło wskazujące, że wymaga on nowych baterii. Inne dystrybutory mogą być połączone z Internetem Rzeczy (Internet of Things) i faktycznie wysyłać ostrzeżenia do personelu, informując ich, że dystrybutor jest wyczerpany.

Inne powody, dla których czujnik może nie działać, obejmują to, że ręka użytkownika może być zbyt daleko. Upewnij się, że testujesz urządzenie, umieszczając rękę w zasięgu. W większości przypadków jest to około 2-2,5 cala od dozownika.

Wreszcie oświetlenie w łazience lub miejscu, w którym znajduje się dozownik, może wpływać na reakcję czujnika na dłonie. Jeśli oświetlenie w obszarze, w którym znajduje się dozownik ostatnio zmieniło się, spróbuj przesunąć dozownik lub przetestować w innym oświetleniu.

Problem 3: Brak lub zbyt mała ilość mydła lub środka dezynfekującego

Gdy mydło lub środek dezynfekujący nie są dozowane w optymalnej ilości, goście mogą źle reagować na konieczność wielokrotnego czekania lub pompowania dozownika.

Rozwiązanie: Jak dostosować poziom dozowanego mydła lub środka dezynfekującego?

Dozowniki mogą dozować mniej produktu niż zwykle z kilku powodów.

Najczęstszym powodem braku dozowania lub dozowania mydła jest to, że wkład jest pusty lub jest nieprawidłowo załadowany. Aby to naprawić, wymień wkład uzupełniający.

Jeśli jest pełny wkład, który został prawidłowo włożony, poziom uwolnionego mydła lub środka dezynfekującego może również wpłynąć na zatkanie dyszy lub dziobka. Niektóre mydła w płynie i środki dezynfekujące mogą powoli wysychać i zatykać dyszę lub dziobek, szczególnie przy lekkim użyciu. Sprawdź, czy pompa jest zatkana.

Pro Tip: Pamiętaj, że pompy będą musiały zostać zalane przed dozowaniem.

W automatycznych dozownikach do higieny rąk niski poziom naładowania baterii może wpływać na ilość dozowanego mydła lub środka dezynfekującego.

Problem 4: Przeciekający dozownik środka dezynfekującego do rąk

Dozowniki do dezynfekcji rąk, wolnostojące lub zamontowane na ścianie lub w innym miejscu, mogą czasami wyciekać na podłogę. Dzieje się tak w wyniku nieprawidłowego działania dozowników i gdy użytkownik wkłada rękę pod dozownik środka dezynfekującego, ale odsuwa się zbyt szybko.

Środek dezynfekujący, który kapie na podłogę lub obszar pod dozownikiem, może być niebezpieczny, a nawet szkodliwy. Na przykład może powodować korozję wykończeń podłóg, tworząc kosztowny bałagan.

Rozwiązanie: Jak powstrzymać dozowniki środka dezynfekującego do rąk przed kapaniem?

Większość dozowników kapie w tym czy innym miejscu, jednak nie jest normalne, że z dozownika stale kapie.

Jeśli z dozownika środka dezynfekującego do rąk bardzo często kapie, prawdopodobnie występuje problem z wkładaniem wkładu lub wkładu. Wyjmij wkład i włóż go ponownie. Jeśli wkład nadal przecieka, konieczne będzie włożenie nowego wkładu zastępczego.

Czasami, bez względu na to, ile czasu lub wysiłku włożysz w wybór odpowiedniego dozownika, środek do dezynfekcji rąk nadal może wylądować na podłodze i okolicach.

Aby zapobiec uszkodzeniom podłogi, rozważ zainstalowanie tacy ociekowej.

Tacki ociekowe są przymocowane bezpośrednio pod dozownikiem. Są zaprojektowane tak, aby wyłapywać nadmiar środka dezynfekującego, który kapie, gdy użytkownik zbyt szybko zabiera ręce. Tacka ociekowa może być również używana do zbierania środka dezynfekującego, gdy dozownik jest uszkodzony.

Możesz również zajrzeć do mat, które mają otaczać dno dozownika. Maty te działają podobnie do tac ociekowych i wyłapują nadmiar środka dezynfekującego.

Problem 5: Cieknący dozownik mydła do rąk

W przeciwieństwie do sytuacji, gdy dozowniki środków do dezynfekcji rąk przeciekają, nie ściekają one na podłogę, ale do zlewu lub na blat. To przedstawia swój własny szereg problemów.

Kiedy dozowniki mydła zaczynają przeciekać, nie tylko powodują dodatkowy bałagan podczas sprzątania, ale mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądać nieporządnie i nieprofesjonalnie.

Rozwiązanie: Jak powstrzymać dozowniki mydła do rąk przed kapaniem?

Dozowniki mydła mogą mieć zbiornik na mydło nad lub pod pompą.

Jeśli dozownik mydła ma zbiornik na mydło nad pompką, może on przeciekać z powodu poluzowanego zaworu lub uszczelki. W wielu przypadkach może to być spowodowane nieprawidłową instalacją lub nagromadzeniem mydła.

Wyjmij wkład z mydłem i sprawdź, czy nie ma pozostałości mydła w miejscu, w którym zbiornik styka się z pompą, i usuń.

Jeśli wkład z mydłem znajduje się pod blatem lub ręczną pompką, mydło należy wciągnąć do dyszy lub dziobka.

W tych dozownikach głównym powodem kapania mydła jest osadzanie się resztek mydła na dyszy lub dziobku, co powoduje słabe uszczelnienie.