naprawa zmywarki Warszawa (1)
Kategorie:

Pralka pozostawia mokre ubrania? Oto co robić?

Słychać zwykły sygnał dźwiękowy pralki informujący o zakończeniu cyklu, ale kiedy otwierasz drzwi, ze zdziwieniem stwierdzasz, że Twoje ubrania są nadal mokre. Podczas gdy Twoje ubrania powinny być wilgotne po cyklu, nie powinny być mokre i ciężkie. Zanim zadzwonisz po serwis pralki w Warszawie, wypróbuj najpierw te kroki. Naprawa zmywarek Warszawa także jest na liście naszych usług.

Sprawdź cykl

Czasami problem może być tak prosty, jak zmiana cyklu używanego, na przykład, jeśli podczas prania ręczników zapomniałeś zmienić cykl z delikatnego cyklu wirowania z niską prędkością na cykl z większą prędkością. Uruchom ponownie szybki cykl, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Wielkość ładunku

Jeśli rozmiar wsadu i ustawienia prania nie pasują do siebie, pralka może stracić równowagę i wirować z mniejszą prędkością. Sprawdź ustawienia ładowania, w razie potrzeby rozłóż przedmioty i rozpocznij cykl odpompowania i wirowania.

Wąż odpływowy jest zatkany

Jeśli po uruchomieniu cyklu opróżniania i wirowania problem nadal występuje, może to wskazywać na problem z wężem spustowym. Zacznij od oględzin węża z tyłu pralki. Sprawdź, czy nie ma załamań, skręceń i nieprawidłowych pozycji. Wąż powinien mieć gładkie krzywizny bez ograniczeń.

Wąż spustowy jest zatkany

Jeśli kontrola wizualna węża odpływowego jest w porządku, może występować blokada, która wpływa na spuszczanie wody. Odłącz pralkę od źródła zasilania, umieść wiadro pod pompą spustową, aby zebrać wodę, która może znajdować się w rurze, i zdejmij wąż. Jeśli nie czujesz się niekomfortowo manipulując przy pralce, dobrze jest wezwać naprawę pralki w Warszawie. Doświadczony technik może określić problem, którym może być również:

  • Zatkany filtr spustowy
  • Zatkanie w pompie spustowej
  • Pas pralki wymaga wymiany

Należy pamiętać, że technik może zalecić wymianę, jeśli naprawa pralki kosztuje więcej niż wartość pralki. W każdym razie serwis pralki w Warszawie właściwie zdiagnozuje problem i zaleci najlepszy sposób postępowania. Nie zapomnij o usłudze naprawa pralek Warszawa!