coronavirus-ge135b5824_1280
Kategorie:

12 sprytnych sposobów na poprawę higieny miejsca pracy i zdrowia pracowników.

Avatar
Opublikowane przez Kriskon

 Środowisko życia i pracy w społeczności często może być płytką dla drobnoustrojów i wirusów powodujących choroby. Jeśli dobre zasady higieny w miejscu pracy nie są egzekwowane, można to łatwo przekazać podczas przygotowywania lub sklep z artykułami BHP. Jeśli chcesz poprawić poziom higieny w swoim miejscu pracy, od czego możesz zacząć? Dlaczego nie przeczytać podstaw w naszym szczegółowym artykule poniżej.

1. Środki do dezynfekcji rąk

Twoi pracownicy mogą być przyzwyczajeni, że jest dozownik mydła w łazience. Jednak coraz więcej pracodawców dostrzega wartość umieszczania ich w pomieszczeniach ogólnodostępnych w biurze. Pracownicy będą je regularnie mijać i miejmy nadzieję, że nabiorą dobrych nawyków używania żelu do dezynfekcji rąk. To zachęca do kultury mycia rąk w działach. Ma to kluczowe znaczenie dla zapobiegania wzajemnemu przekazywaniu zarazków w bliskich środowiskach pracy. Ma to również wpływ na Twoją reputację jako firmy. Wprowadzasz politykę, która pokazuje, że cenisz zdrowie pracowników i że masz dobre standardy, które będą przestrzegane.

2. Skonfiguruj harmonogram

Sprzątanie jest wspólną odpowiedzialnością i tak, musi być wykonywane regularnie. Liczbę zaangażowanych osób i częstotliwość sprzątania należy ustalić i podać, jeśli to możliwe, przez kierownictwo lub dział HR. Stworzenie polityki firmy może zapobiec sporom między zaangażowanymi stronami co do rzetelności harmonogramu. Tworzenie harmonogramu to coś więcej niż tylko kwestia czystości, ma on wpływ na morale i produktywność biura . Ludzie, którzy uczą się zarządzać i organizować swoje otoczenie, często dostrzegają jego wartość. Następnie stosują te same zasady w swojej pracy z dobrym skutkiem.

3. Wyczyść swoje okna

Dla pracowników w zamkniętym środowisku światło ma kluczowe znaczenie. Dobry poziom naturalnego światła, nawet przy złej pogodzie, może mieć wpływ na nastrój i produktywność. Niestety, zbyt często jest to ograniczane przez brud i kurz na oknach. To nie tylko ogranicza wpadające światło, ale także przekazuje wiadomość o braku ostrożności. Czyste okna tworzą produktywną atmosferę i mówią pracownikom, że są pod opieką.

4. Skonfiguruj system usuwania śmieci

Przepełnione kosze na śmieci, muchy ze śmieci i niechciane zapachy. Nic nie krzyczy „nieprofesjonalnie” jak śmieci. Każde miejsce pracy powinno mieć system usuwania śmieci. Procedury sprzątania wykonywane przez profesjonalną firmę powinny obejmować opróżnianie tych pojemników. Powinien również obejmować wymianę worków na śmieci i czyszczenie wnętrza pojemnika, aby usunąć wszelkie zapachy.

5. Upewnij się, że obszary wspólne są sprzątane

Przestrzenie wspólne w biurze to dobre miejsce na odpoczynek dla pracowników. Przekąski i napoje, które spożywają, dostarczą energii potrzebnej do utrzymania produktywności. Jednak do utrzymania higieny potrzebne są dobre nawyki. Ciepłe jedzenie lub słodkie przekąski pozostawione na zewnątrz są pożywką dla zarazków, zwłaszcza pozostawione na noc w ciepłych warunkach. Obszary zlewozmywaka należy czyścić detergentem, a szmatki zdjąć i regularnie prać podstawa

6. Zapewnij czyste powietrze

Pracownicy mogą wnosić do miejsca pracy żywność i napoje wszelkiego rodzaju. Niestety, może to pozostawić utrzymujące się zapachy. Same zapachy mogą nie stanowić zagrożenia dla higieny. Niosą jednak niebezpieczną wiadomość: Czystość powietrza i miejsca pracy nie jest ważna. Używanie technologii klimatyzacji lub odpowiednich zapachów i substancji zapachowych zapewnia czystość powietrza i zachowanie standardów higieny.

7. Edukuj pracowników

Możesz być w stanie stworzyć dobre harmonogramy sprzątania i zapewnić czyste powietrze. Jednak ostatecznie to dobre nawyki pracowników w Twoim zakładzie zapewnią utrzymanie tych dobrych standardów. W tym celu możesz potrzebować skutecznego programu edukacyjnego. Może to zająć część zwykłych spotkań zespołu lub działu. Część można przeznaczyć na omówienie korzyści płynących z utrzymywania czystości oraz tego, jak niewiele pracy potrzeba, by zachować dobre standardy. Włączenie wszystkich w gabinecie przyniesie najlepsze efekty.

8. Zezwalaj na dni chorobowe

Wydajność jest najważniejsza w nowoczesnym środowisku biurowym. Robimy wszystko, aby efektywnie wykorzystać każdą godzinę i minutę dnia. Z tego powodu urlop z powodu choroby może być postrzegany z pogardą. Może to jednak przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Jeśli jedna osoba bierze dzień wolny od choroby, nie tylko szybciej dochodzi do siebie, ale także chroni innych przed zarażeniem się zarazkami. Zamiast zniechęcać do przebywania na zwolnieniu lekarskim, zapewnij edukację na temat choroby i sposobów jej zapobiegania. Ponadto pracownicy mogą mieć możliwość pracy zdalnej z domu. Jeśli jest to zachęcane, możliwe jest utrzymanie pewnej produktywności przy jednoczesnej ochronie środowiska biurowego.

9. Wyznacz strefy jedzenia i palenia

Resztki jedzenia są znane z przenoszenia zarazków. Z tego powodu dobrze jest wyznaczyć, gdzie można jeść, a gdzie nie. Ta sama zasada powinna dotyczyć palenia. Oczywiście w niektórych miejscach palenie w miejscu pracy jest nielegalne. Jednak nawet jeśli tak nie jest, wyznaczone miejsca dla palących utrzymują czyste powietrze w biurze i zapobiegają zapachom nikotyny na meblach i ścianach. Poinformuj personel, że osoby naruszające politykę firmy w tej sprawie będą traktowane poważnie. Zainwestuj w podajnik do ręczników papierowych.

10. Ocena higieny

Każdy program higieny będzie miał swoje wady i zalety. Oceń skuteczność programu, który tworzysz, w porównaniu z jego obciążeniem dla pracowników. Bez wątpienia pracownicy będą zachwyceni, słysząc o korzyściach płynących z ich pracy w tym obszarze. Jednak docenią również możliwość wyrażenia swoich obaw. Otrzymywanie informacji zwrotnych to świetny sposób, aby upewnić się, że program jest skuteczny i działa tak wydajnie, jak to tylko możliwe.

11. Sprawdź odzież ochronną

W zależności od charakteru prowadzonej działalności może być konieczne noszenie odzieży ochronnej. W niektórych przypadkach może to mieć na celu ochronę użytkownika przed ciężkimi maszynami, w innych przypadkach może to wiązać się z ryzykiem medycznym. Odzież ta powinna być regularnie czyszczona i wymieniana tak szybko, jak to konieczne. Nie należy ich nosić, gdy nie jest to konieczne, a już na pewno nie w miejscach, w których ludzie będą mieli kontakt z materiałami niebezpiecznymi.

12. Szybko rozwiązuj problemy z higieną

Jeśli kierownik dowie się, że pracownik nie przestrzega zasad higieny lub że zagraża zdrowiu innych osób w biurze, powinien działać szybko. Weź tę osobę na bok i uprzejmie, ale stanowczo wskaż jej niewłaściwą praktykę. Powinni być świadomi potrzeby naprawienia sytuacji i dokładnie wiedzieć, jak to zrobić. Jeśli zostanie to zrobione prawidłowo, osoba ta może być wdzięczna, że ​​zwróciłeś jej na to uwagę.

Higiena pracy i nie tylko

Jeśli higiena w miejscu pracy jest dla Ciebie ważna, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie w branży higieny i konserwacji, aby zapewnić doradztwo i usługi, które pozwolą osiągnąć pożądany poziom czystości. Dokonanie niezbędnych ustaleń w celu zapewnienia, że ​​miejsce pracy i dom są zdrowymi miejscami . Dlaczego nie śledzić naszego bloga lub skontaktować się z nami, aby zobaczyć, jak możemy Ci pomóc.