agricultural-machine-g70d61da01_1280
Kategorie:

2 Wskazówki dotyczące finansowania inwestycji w maszyny rolnicze.

Masz na oku coś specjalnego na farmę? Wiemy, że wóz asenizacyjny może być kosztowny, ale to nie znaczy, że musisz z nich zrezygnować. Wiemy również, że chcesz kupować najlepsze możliwe produkty, na które cię stać, ponieważ chodzenie taniej oznacza, że ​​wydasz więcej pieniędzy na konserwację i utrzymanie!

Oto kilka wskazówek, jak zmieścić się w budżecie przy zakupie nowych maszyn.

Pamiętaj, że zaoszczędzony czas to zarobione pieniądze

Twój czas jest cenny. Kiedy masz sprzęt i maszyny, które przyspieszają wykonywanie pracy, możesz faktycznie zaoszczędzić pieniądze, będąc bardziej wydajnym.

Oszczędzając na nowy sprzęt, który przyspieszy zbiory lub zwiększy efektywność sadzenia nowych roślin, zarobisz więcej pieniędzy, ponieważ będziesz mógł poświęcić więcej czasu na inne rzeczy.

  • Zastanów się nad wartością swoich nowych maszyn i urządzeń i zastanów się, jaką oszczędność czasu mógłby przynieść nowy zakup.
  • Porównaj to ze swoimi kosztami i oblicz, ile czasu zajmie osiągnięcie progu rentowności dla tego nowego zakupu.

1. Rozważ umowy o współwłasności

Jeśli masz sąsiada, który jest w pobliżu i działa w tej samej branży co ty, może warto porozmawiać z nim o zawarciu umowy na wspólny zakup sprzętu.

Jeśli wypracujesz umowę, kiedy nowe maszyny i urządzenia będą używane, może to być bardzo opłacalne. W końcu wspólny sprzęt oznacza wspólne koszty. Dążenie do efektywności ekonomicznej jest nie tylko dobre dla Ciebie i Twojej firmy; jest to również dobre dla środowiska.

Rozważenie współwłasności ma wiele zalet.

  • Współwłasność daje swobodę i elastyczność współwłasności maszyn z przyjacielem, sąsiadem lub pobliskim rolnikiem.
  • Ta opcja jest świetna dla rolników, którzy mają podobne potrzeby lub branże profesjonalne.

 

2. Przyjrzyj się opcjom finansowania

Możesz rozważyć zawarcie umowy najmu lub umowy finansowej na zakup nowych maszyn. Skorzystaj z najlepszego producenta maszyn rolniczych na rynku! Nie zawsze musisz z góry zobowiązać się do zapłaty całej ceny zakupu i często możesz rozłożyć płatności na kilka miesięcy, aby zmniejszyć obciążenie finansowe.

Pomocna może być współpraca z profesjonalistą, który poprowadzi Cię we właściwym kierunku. Jeśli zastanawiasz się nad finansami, warto porozmawiać z księgowym lub planistą finansowym.

  • Finansowanie to sposób na uzyskanie sprzętu i maszyn, których Twoja firma potrzebuje dzisiaj, a jednocześnie spłacanie ich w dłuższej perspektywie.
  • Wielu dostawców usług finansowych dopuszcza okresy bezodsetkowe, aby zapewnić najlepszą okazję do spłacenia nowych maszyn.