szamba betonowe zbiornik (2)
Kategorie:

Zalety szamb betonowych jednokomorowych

Potrzebujesz rozwiązać odprowadzanie ścieków, czyli ścieków z budynku? W przypadku braku podłączenia do kanalizacji miejskiej najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest betonowy zbiornik na nieczystości . W zależności od potrzeb wybierzesz między szambo a szambo.

Szamba to zbiorniki, zwykle wykonane z betonu, do których odprowadzane są ścieki z urządzeń sanitarnych. Można je podłączyć do kanalizacji bez odpływu, w przypadku szamb dwu- i wielokomorowych mogą również odprowadzać wodę do gruntu lub do dalszego wykorzystania przez odpływ. Woda jest oczyszczana w szambie i może być następnie wykorzystana jako woda użytkowa.

Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem dla mniejszych obiektów lub obiektów rekreacyjnych są bez wątpienia szamba , czyli zbiorniki jednokomorowe. Co je charakteryzuje?

Budowa szamba jednokomorowego

Ten typ zbiornika na nieczystości składa się z jednego wodoszczelnego pojemnika wykonanego z wodoodpornego betonu. W górnej części znajduje się otwór w szambie zamykany kominem z klapą, który umożliwia wywóz nieczystości. Zbiorniki te muszą być mocne, dlatego oprócz wytrzymałego betonu są również wykonane ze stali żebrowanej. Dodatkowo są uszczelnione mieszanką gumy asfaltowej, co dodatkowo zwiększa ich nieprzepuszczalność i zabezpiecza przed ewentualnym zanieczyszczeniem. Jakość betonu jest bardzo ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Zawsze upewnij się, że producent posiada certyfikat szczelności .

Kiedy sensowny jest wybór studzienki a szamba?

Powszechnie uważa się, że szambo sprawdzi się przede wszystkim na małych działkach . Nie jest to jednak do końca prawdą, gdyż zbiorniki te mają bardzo duży zakres pojemności, od 4000 do 12000 litrów . W ten sposób inwestor bez problemu poradzi sobie z potrzebami nawet większego gospodarstwa domowego czy budynku.

Typowym wyborem na letni wypoczynek są najmniejsze zbiorniki wodne – domki letniskowe i domki letniskowe . W przypadku użytkowania całorocznego bardziej odpowiednim wyborem są szamba dwu- i wielokomorowe , dla których interwał wywozu nie jest tak częsty.

Zbiorniki oferowane przez naszą firmę PABLOX posiadają przedłużoną pięcioletnią gwarancję . Posiadamy najwyższy certyfikat sprzedaży na terenie całej Unii Europejskiej, który potwierdza szczelność i wytrzymałość naszych produktów.

Jako producent wszystkie zbiorniki posiadamy w magazynie i dostarczamy na terenie całej Republiki Czeskiej w ciągu 4 dni roboczych . Dodatkowo naszym klientom zapewniamy bezpłatny montaż studzienki (złożymy zbiornik do przygotowanego wykopu dźwigiem samochodowym).

Szambo betonowe jednokomorowe to rozsądny i niezawodny wybór dla osób poszukujących ekonomicznego, a zarazem sprawdzonego i trwałego rozwiązania. Jeśli nie masz pewności, jaki typ zbiornika wybrać, przeczytaj nasz przewodnik zakupu studzienki lub zadzwoń lub wyślij e-mail do naszego eksperta .